Burdur Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burdur Valisi Arslantaş: “Engellilik toplumun tamamını yakından ilgilendiren önemli meseledir”

BURDUR VALİSİ ALİ ARSLANTAŞ, 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ NEDENİYLE YAYIMLADIĞI MESAJDA, “ENGELLİLİK, YALNIZCA ENGELLİLERİ VE AİLELERİNİ DEĞİL TOPLUMUN TAMAMINI YAKINDAN İLGİLENDİREN, BÜTÜNCÜL BİR ANLAYIŞLA ELE ALINMASI GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR MESELEDİR” İFADELERİNİ KULLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burdur Valisi Arslantaş: “Engellilik toplumun tamamını yakından ilgilendiren önemli meseledir”
106 views
03 Aralık 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil toplumun tamamını yakından ilgilendiren, bütüncül bir anlayışla ele alınması gereken çok önemli bir meseledir” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Vali Arslantaş, Engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekilerek, toplumsal farkındalığın ve bilincin yükseltilmesi açısından önemli bir gün olduğunu vurguladı. Engelliğin toplumun tamamını ilgilendirdiğini belirten Vali Arslantaş, “Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil toplumun tamamını yakından ilgilendiren, bütüncül bir anlayışla ele alınması gereken çok önemli bir meseledir. Devletimiz, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin geleceğe daha güvenle bakabilmeleri için pozitif ayrımcılık göstererek bu alanda önemli çalışmaları hayata geçirmiş ve geçirmeye de devam etmektedir. Başta mevzuat içerisinde yapılan düzenlemeler olmak üzere, eğitimden istihdama, evde bakım hizmetlerinden rehabilitasyona, sosyal hayat şatlarının iyileştirilmesinden, ailelerinin desteklenmesine kadar, üreten bireyler olarak hayatın içerisinde yer almaları ve yaşam koşullarının kolaylaştırılması için pek çok hususta engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözümler üretilmiştir” dedi.

Vali Arslantaş’ın yayımladığı mesajın devamında, “Her sağlıklı bireyinde engelli adayı olduğunu unutmadan, bunun bilincinde olarak engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatın içerisinde aktif biçimde yer almaları için, Devlet olarak, toplum olarak tüm kesimlerin duyarlılık göstermesi ve bu alanda yapılan çalışmalara katkı sunması büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günün engelli vatandaşlarımız için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyor, bizler için çok kıymetli ve özel olan engelli vatandaşlarımız ve ailelerine, sağlık içerisinde mutlu huzurlu yarınlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.