Burdur Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Salda Gölü’nde çamur çukuruna giren Ruslar, jandarma tarafından çıkarıldı

BURDUR’UN YEŞİLOVA İLÇESİNDE DOĞASIYLA DİKKAT ÇEKEN VE ‘TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ’ OLARAK BİLİNEN SALDA GÖLÜ’NDE KORUMA ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA GÖLDEN KİL ALAN VE ÇAMUR ÇUKURLARINA GİRENE CEZA UYGULANIYOR. BÖLGEDE DENETİMLERİNİ ARTIRAN JANDARMA, KİL BANYOSU YAPAN YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİ UYARIP BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRDI. DENETİM KAPSAMINDA DÜRBÜNLE RUS TURİSTLERİN ÇAMUR ÇUKURUNA GİRDİĞİNİ GÖREN JANDARMA EKİPLERİ, YANLARINA GİDEREK KONULAN YASAKLARLA İLGİLİ RUSÇA UYARDI VE TURİSTLERİ ÇAMURDAN ÇIKARDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Salda Gölü’nde çamur çukuruna giren Ruslar, jandarma tarafından çıkarıldı
300 views
17 Ağustos 2020 - 18:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burdur’un Yeşilova ilçesinde doğasıyla dikkat çeken ve ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinen Salda Gölü’nde koruma çalışmaları kapsamında gölden kil alan ve çamur çukurlarına girene ceza uygulanıyor. Bölgede denetimlerini artıran jandarma, kil banyosu yapan yerli ve yabancı turistleri uyarıp bölgeden uzaklaştırdı. Denetim kapsamında dürbünle Rus turistlerin çamur çukuruna girdiğini gören jandarma ekipleri, yanlarına giderek konulan yasaklarla ilgili Rusça uyardı ve turistleri çamurdan çıkardı.

Suyunun temizliği ve turkuaz rengiyle oluşan güzel manzarasıyla yerli-yabancı misafirlerin uğrak noktası olan Salda Gölü’nün korunması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Burdur Valiliği ve Yeşilova Kaymakamlığı çeşitli çalışmalar yürütüyor. Koruma çalışmaları kapsamında göl sahasından kil alan, sahilin derinleşmesine neden olan, sigara içen ve genel çevre kurallarına uymayanlara çevrede devriye gezen jandarma ekiplerince 392 TL idari para cezası uygulanıyor.

Beyaz kumsalda sandalye, şezlong, çadır kuranlar, yiyecek içecek tüketenlere de idari para cezası uygulanıyor.

Diğer yandan çamur çukurlarının etrafı halatlarla çevrildi. Çukurlara girilmesinin yasak olduğunu belirten uyarı tabelaları da hazırlandı.

Gölde denetimlerini sürdüren jandarma ekipleri, Türk vatandaşları konuyla alakalı uyarıyor. Denetim sırasında dürbünle bazı Rus turistlerin çamur çukuruna girdiğini gören jandarma, yanlarına giderek turistleri konulan yasaklarla ilgili Rusça uyardı ve turistleri çamurdan çıkardı. Jandarma, Rusça yasak tabelalarının henüz konulmadığı için herhangi bir cezai işlem uygulamadı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.