Burdur Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: “Kur’an’dan beslenen fikir insanları öyle kolay yetişmiyor”

BİR DİZİ ZİYARET İÇİN BURDUR’A GELEN ULAŞTIRMA BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU, BURDUR VALİLİĞİ ZİYARETİNİN ARDINDAN MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ BİLİM VE SANAT ÖDÜLLERİ 100. YIL İSTİKLAL MARŞI ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI. TÖREN’DE BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, “KUR’AN’DAN BESLENEN FİKİR İNSANLARI ÖYLE KOLAY YETİŞMİYOR” DİYEREK İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİNE ÖVGÜLER YAĞDIRDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: “Kur’an’dan beslenen fikir insanları öyle kolay yetişmiyor”
198 views
19 Haziran 2021 - 17:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir dizi ziyaret için Burdur’a gelen Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Burdur Valiliği ziyaretinin ardından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilim ve Sanat Ödülleri 100. Yıl İstiklal Marşı Ödül Töreni’ne katıldı. Tören’de Bakan Karaismailoğlu, “Kur’an’dan beslenen fikir insanları öyle kolay yetişmiyor” diyerek İstiklal Marşı şairine övgüler yağdırdı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilim – Sanat Ödülleri, 100. Yıl İstiklal Marşı Ödül Töreni’ne katılmak için Burdur’a geldi. Burdur Valiliği önünde Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hakan Başaklıgil ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Bakan Karaismailoğlu, anı defterini imzaladıktan sonra Vali Arslantaş ile makamında görüştü.

Daha sonra Bakan Karaismailoğlu, Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri Yüzüncü Yıl İstiklal Marşı Özel Ödül törenine katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Mehmet Akif Ersoy’un 3 şiirinin bestelendiği video gösterimi ile devam etti.

“Kur’an’dan beslenen fikir insanları öyle kolay yetişmiyor”

Ödül töreninde konuşma yapan Bakan Karaismailoğlu, Kur’an’dan beslenen fikir insanlarının kolay yetişmediğini, Mehmet Akif Ersoy’un bu konuda en güzel örneği olduğunu ifade etti. Bakan Karaismailoğlu, Mehmet Akif Ersoy’u anlattığı konuşmasında “Kanımca onu en iyi tanımlayan, yine kendisinin bir şiirinden süzülen şu sözlerdir: O, zulmü alkışlamayan, zalimi sevmeyen, mazlumun yanında olan millî şairimizdir. Akif, “Biri ecdadıma saldırdı mı; boğarım” diyecek kadar celalli, doğduğundan beri istiklal aşığı bir büyük insandı. Kanayan bir yara görünce, bir yüreğin nasıl parçalandığını onda gördük. Hakkı kaldırmak için gerektiğinde çiğnenmeyi, kamçı yemeği bize O anlattı. Kendisine verilen yüksek rütbeli görevleri, halkının hizmeti için elinin tersi ile itebilen nadir bir şahsiyeti o İstiklal Marşı yarışmasına ‘maddi karşılık’ verileceği için katılmayan, Millî olduğu kadar, Kur’an Meali yazacak kadar dini bir şahsiyetti o Kur’an’dan beslenen fikir insanları öyle kolay yetişmiyor. Ülkenin kurtuluşu için canla başla çalışan Millî Şairimizin, ikinci meclisten sonra kurulan hükûmetler tarafından takip ve kovuşturmaya tabi tutulmuş olması hâlâ içimizi burkuyor. Mısır’da yaşamak zorunda kaldığı 11 yıl boyunca ülkeyi yönetenlere aleyhte tek bir söz etmemesi, ancak ve ancak onun vatan ve milletine olan derin bağlılığı ile ifade edilebilir. Doğu ile Batı’yı maneviyat potasında birleştiren, Asım’ın nesilleri için kendini heder eden bu büyük insana hayran kalmadan edemiyor, onu anlatmak için kelimeler bulamıyorum” dedi.

Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri Yüzüncü Yıl İstiklal Marşı Özel Ödül töreninde ödül alanları tebrik eden Bakan Karaismailoğlu, “100. Yıl İstiklal Marşı Özel Ödül Töreni’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere, siz değerli katılımcılara ve öğrenci kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükûmetlerimiz döneminde, millî şairimize olan vefa borcumuzu ödemek için gayret ederken, adının ve hatırasının yaşatılması için var gücümüzle çabalıyoruz. Ersoy’un adının bir üniversite ile yaşatılması bile bunun en güzel örneğidir. Biz, yokluk içinde zenginliği, dar zamanda ümitvar olmayı, hüzün ve hazan zamanında bile kin gütmemeyi ondan öğrendik. Kuşkusuz daha öğrenecek çok şeyimiz var” diyerek İstiklal Marşı’nın son kıtasını okuyarak sözlerine son verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.